Zygmunt Janas


Zaraz po wojnie w 1945 roku Zygmunt Janas założył w Sadowie własny zakład stolarski, który mieści się w tym miejscu do dzisiaj. Dziadek mój był niezwykle miłym i towarzyskim człowiekiem, żyje jeszcze sporo ludzi, którzy odwiedzając naszą firmę, mile wspominają mojego dziadka, oraz zapach żywicznego drewna unoszący się w stolarni. Zamiłowanie do pracy z drewnem mój dziadek umiejętnie przekazywał swoim synom Marianowi i Zenonowi.
W 1976 roku, moj ojciec Marian przejął prowadzenie zakładu i kieruje nim nadal a za swoje zasługi został odznaczony Złotą Odznaką Rzemiosła Polskiego, został nagrodzony tytułem Mistrza Cechowego a w roku 2001 zdobył tytuł Rzemieślnika Roku.
Pod nazwą JANASTOL firma istnieje od 1996 roku, ale od początku działalności dbamy nieustannie o potrzeby i zadowolenie klientów, dzięki takim piorytetom jak: dobór solidnych materiałów, stosowanie najnowszych technologii, czy estetyce wykonania cieszymy się niemalejąca dobrą opinią, czego dowodem są niejednokrotnie "klienci z polecenia". Posiadamy wysoko wyspecjalizowaną kadrę pracowników, (najstarsi stażem pracują w naszym zakładzie już od ponad 25 lat) co w połączeniu z obróbką na maszynach sterowanych numerycznie daje nam nieograniczone możliwości w realizowaniu najbardziej wyszukanych projektów i wizji klientów, a nasze produkty są estetyczne i trwałe przez wiele lat.


Trudno jest zamknąć w paru zdaniach 60 lat historii działalności , ale myślę, że ten krótki zarys historyczny zbliży Państwa do naszej firmy, a informacje znajdujące się na naszych stronach ułatwią Państwu współpracę z nami.